آرشيو اخبار :: قابل توجه چایخواران حرفه ای

دهلی نو - چای ایرانی گرانترین و محبوب ترین چای در هندوستان به خصوص درحیدرآباد   شهرگردشگری درایالت آندراپرادش شناخته می شود و به عنوان با ارزش ترین آشامیدنی، به مشتریان داده می شود.

به گزارش ایرنا محبوبیت چای ایرانی درحالی است که هندوستان خود بزرگترین تولید کننده و مصرف کننده چای درجهان بوده اما در حال حاضر هزینه یک فنجان چای ایرانی هشت برابر قیمت یک فنجان چای است که در هند تولید می شود.
بسیاری از هتل ها در سراسر شهرحیدرآباد با تبلیغ چای ایرانی در هتل های خود به جذب گردشگر می پردازند و در طی یک ماه گذشته قیمت یک فنجان چای ایرانی افزایش قابل ملاحظه ای یافته است.
ˈمحمد سلیمˈ رئیس انجمن صنف صاحبان هتل درهند می گوید: افزایش قیمت چای ایرانی به دلیل این است که در مزارع چای ایران از سم استفاده نمی شود و این چای از مرغوبترین و معطر ترین چای ها در بین اقلام چای هندی است.
به گفته وی البته نوع و نحوه عمل آوری چای ایرانی سبب محبوبیت این آشامیدنی در بین مردم هندوستان شده است.
امروزه از آنچه به عنوان چای ایرانی شناخته می شود، چای شمال ایران به ویژه درمنطقه لاهیجان تولید ،برداشت و عرضه می گردد.
چای ایرانی در مقایسه با چای های خارجی خالص تر است ، زیرا برای خوش عطر و طعم کردن آن از مواد معطراستفاده نمی شود.
اما ایرانیان طبق یک رسم قدیمی از برگ های تازه گل یاس و شمعدانی برای معطر کردن چای سنتی استفاده می کردند.
به هرحال نوشیدنی چای در هندوستان جایگاه ویژه ای دارد و 83 درصد خانواده های هندی مصرف کننده چای هستند ودر واقع چای بعد از آب، به عنوان ارزان ترین آشامیدنی در جهان شناخته می شود.
اگرچه درسالهای اخیر چای هند با رقیبان جدید از چین و سریلانکا و کنیا در بازار ها مواجه است اما چای ˈدارجلینگ ˈ با طعم خاص و شهرت جهانی که حدود 9 درصد تولید چای هند را تشکیل می دهد همچنان به عنوان مرغوب ترین چای جهان شناخته شده و متقاضیان زیادی دارد.
مردم کشور هندوستان به عنوان غول تولید کننده و مصرف کننده چای تولیدی درایران را دلپذیر تر از حتی چای دارجیلینگ دانسته و درهتل های این کشور چای ایرانی دستمایه خوبی برای تبلیغ چای قراردارد.
ارسال شده در : 1391/10/26 - 16:38:12000000

این صفحه را برای یک دوست بفرستید.

با تشکر ! پيام شما ارسال شد